Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ekologii

Zapraszamy serdecznie  do udziału w 14. otwartej  konferencji ekologicznej BEZPIECZEŃSTWO EKOLOGICZNE W MIEŚCIE-SMOG, która odbędzie się 9 października 2019r. o godz. 9.00 w Teatrze Tańca i Ruchu ROZBARK w Bytomiu.

Jej celem jest  podniesienie świadomości mieszkańców  w zakresie konsekwencji dla zdrowia degradacji środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem  zanieczyszczenia powietrza , upowszechnienie wiedzy dotyczących narzędzi do monitoringu środowiska w Bytomiu i Radzionkowie oraz wzrost odpowiedzialności obywatelskiej za  stan środowiska, w którym żyjemy. Program konferencji kierujemy do wszystkich zainteresowanych tematyką, a w szczególności do seniorów oraz zorganizowanych grup młodzieży.
Dla uczestników przygotowaliśmy wykłady, warsztaty oraz wystawę plakatu ekologicznego ZMIANY KLIMATU, której kuratorem jest Tomasz Kipka. Odbędą się pokazy czystego spalania oraz pokaz pracy mobilnego laboratorium i dronu do badania jakości powietrza.
W części wykładowej wystąpi dr hab. Andrzej Misiołek Senator RP, przewodniczący Senackiej Komisji Infrastruktury „Bezpieczeństwo ekologiczne dziś”, prof. Ewa Marchwińska-Wyrwał, ŚUM „Ciemne strony wielkich odkryć”, Wojciech Główkowski z Polskiej Izby Ekologii „Co to są epizody smogowe” , Tomasz Pietrucha z Instytutu Zdrowego Powietrza z Warszawy „Powietrze w pomieszczeniach zamkniętych”.
W części warsztatowej  spotkania uczestnicy nauczą się  analizować na swoich urządzeniach (telefony, tablety itp.) dane dotyczące m.in. pyłów zawieszonych, czadu, związków siarki, oraz różnych czynników związanych z klimatem i pogodą oraz korzystać z sieci czujników badających stan powietrza w Bytomiu i Radzionkowie. Będzie również możliwość poznania roślin oczyszczających powietrze w pomieszczeniach zamkniętych.
Konferencja odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia  Mariusza Wołosza oraz Burmistrza Miasta Radzionków dr Gabriela Tobora.

Zgłoszenia na konferencję: Teresa Bryś-Szczygieł, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel 693 995 820.
Warunkiem udziału zorganizowanych grup młodzieży jest przesłanie do 4 października br. wypełnionego formularza zgłoszenia.

Do pobrania:
Program
Zgłoszenie dla zorganizowanych grup